. Paraben, Parafin, SLS, SLES içermez.

Huncalife Gül Yağı

Huncalife Gül Yağı

Huncalife Gül Yağı güçlü bir nemlendirme sağlarken, cilde yumuşaklık kazandırır. Cilt esnekliğini arttırmaya, cildin yenilenmesini ve parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Kuru ve hassas ciltlerin kullanımına uygundur. Paraben, Parafin, SLS, SLES içermez.

Gül yağının cilde faydaları saymakla bitmiyor.Gül yağındaki “astringent”, yani büzücü, sıkılaştırıcı etki, cildi sıkılaştırır, toparlar, kırışıklıkları önler ve cilde dirilik kazandırır. Gül yağı uyguladıktan sonra cildinizdeki toparlanmayı net şekilde hissedersiniz.Gül yağı cilde hoş bir renk verir.Antiseptik özelliği olan gül yağı, bakteri oluşumlarını ve uygulanan bölgede mikropların üremesini azaltarak cilt sorunlarını engellemiş olur.

Gül yağının cilde faydaları içindeki en önemli maddelerden birisi de cilt izleri üzerindeki güçlü tesiridir. Gül yağı; sivilce izi, sivilce kızarıklıkları, doğum lekesi, yara izi, kilo değişimleri sebebiyle deride meydana gelen çatlak izlerinin azaltılması ve silikleşmesi hususunda da bir profesyoneldir. Gül yağı, uygulandığı bölgedeki toksinleri etkisiz hale getirerek, bu toksinlerin ciltte yapacağı tahribatı önlemiş olur. Cilt problemleri ve erken cilt yaşlanması gibi faktörlerin de altında yatan sebep olan toksinler, gül yağının temizleyici ve arındırıcı özelliği ile ciltten uzaklaştırılır.

Huncalife Gül Yağı ve Saçtaki etkisi

Bir de gül yağının saça faydaları konusu var ki, en büyük şikayetlerden biri olan saç dökülmesi konusunda oldukça etkili sonuçlar verir.Gül yağı saç diplerini güçlendirir ve saç dökülmelerini durdurarak büyük saç kayıplarını önler. .Saçlarınızda kepek problemi varsa şampuanınızın içine 10 damla gül yağı ekleyebilirsiniz.

 Huncalife Gül Yağı Nasıl Kullanılır?

Gül yağını cildinize masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Pamuğa 3-4 damla gül yağı dökerek cildinizi temizleyin.

10 damla gül yağını 1 bardak suya damlatarak gargara amaçlı da kullanabilirsiniz.Gül yağının saça faydalarından istifade etmek için 4-5 damla gül yağını saç fırçasına döküp saçlarınızı tarayabilirsiniz. Saçlarınız canlanacak ve beslenecektir.Banyo suyunuza damlatacağınız 15 damla gül yağı hem çok hoş bir koku verir, hem de aromaterapi yapar.
Alerjik sebepler olmadığı sürece gül yağının bilinen büyük bir zararı yoktur.

Gül yağını cildinize sürecekseniz gündüz sürmekten kaçının; zira güneşin temas ettiği noktalarda cilt lekeleri oluşma ihtimali vardır.

Gül Yağının Bilinmeyen Faydaları:

Osmanlı hekimleri Gülün ferahlatıcı etkisi ve serinletici etkisini ateşli hastalıklarda ve baş ağrılarında çok kullanmışlardır. Gül suyu ile özellikle baş yıkanırdı. Ağız ve kulak ağrılarında gül suyu ile ağız çalkalanırdı. Mükemmel bir hafıza kuvvetlendiricidir.
Bunun için aromaterapi lambalarına veya kaloriferlerinizin üzerine damlatacağınız Huncalife Gül Yağı ile bu etkiyi alabilirsiniz. Bir damla gül yağını anlınıza veya bileklerinize de sürebilirsiniz. Özellikle okulda ve işlerinizde odaklanma sorunu yaşıyorsanız mutlaka denemelisiniz. Banyo suyunuza, banyo süngerinize gül yağı ekleyin hem rahatlayın hem cildiniz canlansın.
Gül yağının kokusu sakinlik verir ve gevşetir. Ayrıca gül yağından yayılan kokunun depresyona da iyi geldiği belirtilmektedir.

Gül yağı göz kanlanmasına ve göz nezlesine iyi gelir.

Su ile karıştırılan gül yağı ile gargara yapıldığında boğaz ağrılarını giderdiğini görebilirsiniz.

Ciltte canlandırıcı bir etki yapan gül yağı, sürüldükten sonra cilt tonunun eşitlenmesini, kızarıklıklar ve tahrişli bölgelerin teskin edilmesini sağlar.

Cildi yağ, toz ve kirlerden arındırır.Gül yağının cilde faydaları arasında hamilelik döneminde oluşan lekelerin yok edilmesi de vardır.Gül yağı makyaj temizlemek için tonik amaçlı da kullanılabilir.Cilde gerginlik ve canlılık verir.Gül yağı açık yaralar, egzama ve alerjik ciltlere iyi gelir.Kabızlığa iyi gelir.

Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

Ad/Soyad (gerekli)

Cep No